AKTUALITY

Zájem cizinců o nemovitosti na Bali je nyní na vzestupu. Poptávka po vilách, apartmánech, komerčních budovách a pozemcích na ostrově ze strany mezinárodních investorů, cizinců a developerů vede k prudkému růstu cen.

Prabowo Subianto, dříve známý jako obranný ministr a dlouholetý politik, nyní přebírá úlohu prezidenta s vizí sjednocení a vedení Indonésie k prosperitě. Jeho inaugurace je naplánována na 20. října 2024, což otevírá novou kapitolu v historii Indonésie.

Politika a priority, které si přislíbil nový indonéský prezident, významně ovlivní trh s nemovitostmi na Bali a přinese investorům a zúčastněným stranám příležitosti i výzvy.

Automatické brány na Bali jsou oficiálně v provozu. Nově instalované automatické brány se nacházejí na mezinárodním příletovém i odletovém terminálu.

Projekt je v jednání již téměř deset let, ale pravděpodobný nastupující prezident má několik velkých slibů, které musí splnit.

V BaliManii CZ&SK nás žene kupředu vášeň pro inovaci a závazek k udržitelnosti. V dnešním světě, kde se stále více dbá na ekologickou stopu a dlouhodobou odolnost konstrukcí, je pro nás prioritou nabízet našim klientům nejenom kvalitní, ale i ekologicky šetrná řešení.

Nová turistická daň na Bali vstoupÍ v platnost dne 14. února 2024. Které kategorie návštěvnických víz budou osvobozeny od placení turistické daně ve výši 150 000 IDR?

Bali bylo v roce 2024 jmenováno nejlepší mezinárodní turistickou destinací podle TripAdvisor. Toto ocenění TripAdvisor Traveler’s Choice Awards je založeno na hodnocení a doporučení skutečných cestovatelů a potvrzeno cestovními odborníky z TripAdvisor.

Koncem roku 2023 indonéské ministerstvo pro cestovní ruch a kreativní ekonomiku oznámilo celostátní cíle a nyní ostrov bohů odhalil cíle pro příští rok.

Indonésie zavádí pětiletá turistická víza pro více vstupů ideální pro milovníky Bali. Tento obrovský krok přichází v rámci mise generálního ředitele imigračního úřadu Silmy Karima, jehož cílem je modernizovat indonéský imigrační systém pro občany i cizince.

BALI BIG WEJF 2023

Šestý ročník surfových závodů Bali Big Wejf, pořádaný Bali Cliff surf, přilákal surfaře české a slovenské národnosti žijící na tomto malebném indonéském ostrově. A my, BaliMania CZ&SK, jsme s hrdostí opět zastávali roli hlavního partnera a sponzora tohoto poutavého sportovního klání.

Indonéská národní plánovací agentura potvrdila, že plánovaná výstavba železniční trati bude nakonec podzemní metro.

Tento článek shrnuje nedávné změny v indonéských nařízeních týkajících se víz a pobytových povolení pro zahraniční investory a poskytuje porovnání starých a nových pravidel z hlediska požadované hodnoty akcií společnosti PMA (Penanaman Modal Asing – zahraniční investiční společnost).

Letiště na Bali je jedním z nejrušnějších letišť v jihovýchodní Asii. I Gusti Ngurah Rai International přivítá v průměru 18 000 turistů denně.

Údaje ukazují, že Bali je na dobré cestě překonat turistické cíle stanovené na začátku roku. Do konce prosince ostrov přivítá nejméně 4,5 milionu zahraničních turistů a další miliony domácích návštěvníků.