AKTUALITY

Bali se připravuje na integraci a spuštění nového systému inteligentních autobusů, který má výrazně zlepšit dostupnost veřejné dopravy na ostrově.

Kdysi se cestovatelé mířící na Bali museli po ostrově pohybovat pouze s papírovou mapou a možná s útržkem papíru s názvy několika míst, která musí navštívit. Dnes je Bali jednou z nejlépe digitálně propojených oblastí Indonésie a díky tomu je cestování po ostrově jednodušší než kdykoli předtím.

Tento týden měl náš pan jednatel Filip Marian příležitost setkat se s ministrem turismu a kreativní ekonomiky, panem Sandiaga Uno, při basketbalovém utkání, které ministr pravidelně pořádá jako součást teambuildingu se svou kanceláří.

Nejnovější údaje o cestování na mezinárodním letišti I Gusti Ngurah Rai na Bali odhalují pozitivní trend v počtu příletů turistů. Bali doufá, že v roce 2024 překoná počet cestujících na úroveň před pandemií, což naznačují i aktuální statistiky.

Prezident Joko Widodo (Jokowi) a Elon Musk, zakladatel letecké společnosti SpaceX, slavnostně otevřou širokopásmové služby satelitního souhvězdí společnosti Starlink na Bali. Slavnostní událost se uskuteční v neděli 19. května 2024 v provincii Bali, v rámci 10. Světového fóra o vodě (WWF), které se koná od 18. do 25. května.

PŘEKLENOVACÍ VÍZA A

Indonéský generální ředitel pro přistěhovalectví Silmy Karim oznámil zavedení nových přechodných víz. Toto nové vízum usnadní cizincům dlouhodobě pobývajícím v Indonésii přechod z jednoho víza na druhé, aniž by museli opustit zemi.

Jednou z největších výtek turistů na Bali je, že bezvízový styk byl nahrazen placeným vízem při příjezdu. Státy ASEAN jednají o vytvoření jednotného víza, o které by mohli žádat turisté z celého světa.

Zájem cizinců o nemovitosti na Bali je nyní na vzestupu. Poptávka po vilách, apartmánech, komerčních budovách a pozemcích na ostrově ze strany mezinárodních investorů, cizinců a developerů vede k prudkému růstu cen.

Prabowo Subianto, dříve známý jako obranný ministr a dlouholetý politik, nyní přebírá úlohu prezidenta s vizí sjednocení a vedení Indonésie k prosperitě. Jeho inaugurace je naplánována na 20. října 2024, což otevírá novou kapitolu v historii Indonésie.

Politika a priority, které si přislíbil nový indonéský prezident, významně ovlivní trh s nemovitostmi na Bali a přinese investorům a zúčastněným stranám příležitosti i výzvy.

Automatické brány na Bali jsou oficiálně v provozu. Nově instalované automatické brány se nacházejí na mezinárodním příletovém i odletovém terminálu.

Projekt je v jednání již téměř deset let, ale pravděpodobný nastupující prezident má několik velkých slibů, které musí splnit.

V BaliManii CZ&SK nás žene kupředu vášeň pro inovaci a závazek k udržitelnosti. V dnešním světě, kde se stále více dbá na ekologickou stopu a dlouhodobou odolnost konstrukcí, je pro nás prioritou nabízet našim klientům nejenom kvalitní, ale i ekologicky šetrná řešení.

Nová turistická daň na Bali vstoupÍ v platnost dne 14. února 2024. Které kategorie návštěvnických víz budou osvobozeny od placení turistické daně ve výši 150 000 IDR?

Bali bylo v roce 2024 jmenováno nejlepší mezinárodní turistickou destinací podle TripAdvisor. Toto ocenění TripAdvisor Traveler’s Choice Awards je založeno na hodnocení a doporučení skutečných cestovatelů a potvrzeno cestovními odborníky z TripAdvisor.