AKTUALITY

Guvernér Bali Wayan Koster formálně oznámil, co mají turisté na ostrově dělat a co ne. Oznámení přichází po týdnech plánování a příprav ze strany provinční vlády vytvořit soubor nových pokynů pro návštěvy ostrova.

ZLATÉ VÍZUM PRO CIZINCE

Tato nová kategorie víz je nastavena jako politika typu rezidence po investici, o níž úředníci doufají, že pomůže přilákat mezinárodní talenty k posílení indonéské ekonomiky.

Úředníci na Bali potvrdili, že nového turistického průvodce dostanou turisté vždy, když projdou imigrační kontrolou na letišti.

Plán na vytvoření železniční tratě mezi letištěm na Bali a předními turistickými středisky na ostrově je ve hře už léta. Guvernér Bali Wayan Koster potvrdil, že plány na nová transpirační zařízení, která výrazně změní turistický zážitek na ostrově, jsou stále vpřed.

Nedávné oznámení guvernéra Bali Kostera, že navrhuje zavést omezení počtu cestujících, kteří mohou vstoupit na ostrov, otřáslo světem cestování.

Bylo nám potěšením zúčastnit se recepce s panem premiérem, Petrem Fialou, zde v Indonésii na Velvyslanectví České republiky v Jakartě. Je tomu již mnoho let, kdy český premiér navštívil právě Indonésii.

V březnu 2023 se na letišti na Bali uskutečnilo 10 251 letů, čímž se celkový počet za první tři měsíce roku 2023 zvýšil na 30 884, což je číslo, které v průměru znamená 295 letů denně.

Co Vás vedlo k založení společnosti Bali Mania CZ & SK? Přišlo to nějak vše přirozeně a postupně během života a mé podnikatelské činnosti tady na Bali. Začal jsem na Bali podnikat s nemovitostmi ihned, jakmile jsem se sem přestěhoval.

Stále zvažujete koupi pozemku a následnou výstavbu vily na Bali? Nepromeškejte šanci zajímavé investice v této oblasti.

Bali je jedno z nejkrásnějších míst na světě a oblast Tumbak Bayuh není výjimkou. Nachází se zde nádherná příroda, proto není žádným překvapením, že se tato oblast stává stále více populárnější pro stavbu vil a rodinných domů.

SVÁTKY OGOH OGOH A NYEPI

Nyepi neboli Den ticha je dle starého balijského kalendáře považován za Balijský Nový rok. Tomuto dni předchází bujaré oslavy v podobě největšího hinduistického festivalu Ogoh Ogoh. Nyepi připadá na první březnové novoluní, takže datum se každý rok mění.

V Bali Manii klademe zvláštní důraz na dodržování balijských tradic a ceremonií při stavbě svých vil. V balijské kultuře jsou tyto obřady velmi významné, neboť mají za úkol přinést pozitivní energii a ochranu pro majitele nemovitosti.

Bydlení v lokalitě Tumbak Bayuh znamená užívat si klidu a soukromí v dokonale navržených vilách s výhledem do rýžových polí. Tumbak Bayuh je ideální pro ty, kteří touží po úniku od ruchu velkoměsta a chtějí si užít krásy Bali, ale zároveň mít vše na dosah.

SAVANA NA BALI

Věděli jste, že na Bali je savana? V Karangasem Regency najdou turisté Savannah Tianyar, zarostlou pastvinu, která se táhne směrem k hoře Agung. Tato oblast je široce známá místními obyvateli a domácími turisty a několika dobrodružnějšími mezinárodními tvůrci obsahu, ale nyní se zájem o stránku zvyšuje, protože výhledy nabízejí pozadí Savannah jako v Africe a ohromující výhledy na západ slunce.

Přinášíme Vám ukázku z progresu ve výstavbě vily v lokalitě Tumbak Bayuh nedaleko Canggu. Stavební práce jsou v plném proudu a počasí nám přeje. Jak můžete vidět na fotografiích už se to krásně rýsuje.