AKTUALITY

Indonésie zpřístupnila příletová víza (visa on arrival) pro dalších 11 zemí. Nyní do Indonésie může vstoupit s tímto vízem již 86 zemí světa. Doufáme, že již brzy přijde možnost navštívit Indonésii také bez povinného očkování.

V posledních týdnech proběhly v několika českých městech přednášky na téma "Investování na Bali". Zakladatel Bali Mania CZ & SK, Bc. Filip Marian, přiletěl do České republiky a uspořádal spolu se společností Realitní Shaker sérii přednášek.

VÍZA B211A / B / C

Pro dlouhodobý pobyt v Indonésii v rámci několika měsíců jsou nejčastěji doporučována víza řady B211. Pro turisty, kteří zde chtějí pobýt nějakou chvíli jsou především určena víza B211A.

Častokrát se setkáváme s dotazy ohledně víz Kitas. Přinášíme Vám proto jednoduchou infografiku, abyste v tom měli zcela jasno.

Bali Mania CZ & SK přináší pro investory a potencionální partnery videa z nově nabízeného pozemku v lokalitě Tumbak Bayuh.

V září se budou konat v 6 českých městech přednášky o investování na Bali! Zakladatel Bali Mania CZ & SK, Bc. Filip Marian, žije a podniká na Bali již 5 let. Za tu dobu nasbíral nespočet zkušeností, a proto se rozhodl uspořádat přednášky pro Čechy (ale i Slováky), ve kterých je seznámí s možnostmi, jak podnikání na tomto ostrově funguje.

Indonéský prezident Joko Widodo, často také nazývaný Jokowi, vyzývá k akci snížení cen letenek. Prezident se vyjádřil, že narůstající ceny mohou přispět k inflaci a mohou mít negativní vliv na indonéskou ekonomiku.

Indonéská národní banka spolupracuje s provinciemi na odstranění nelegálních směnáren na ostrově. Upozorňuje také turisty, aby si vždy ověřili legálnost směnáren.

Obrovský nárůst cizinců přilétajících na Bali v tomto roce není žádným překvapením. V červnu 2022 Indonésie zaznamenala nárůst o 1973.6 %. Turismus je na hraně a téměř dosahuje čísla před pandemii.

Zakladatel agentury Bali Mania CZ & SK, Bc. Filip Marian je v pravidelném kontaktu s velvyslancem České republiky v Indonésii, Ing. Jaroslavem Dolečkem, se kterým probírá zejména témata investování Čechů a Slováků do nemovitostí, legální náležitosti a otázky spojené s legislativou.

Před zahájením stavby každého projektu se členové Bali Manie CZ & SK zúčastní Balijských ceremonií, díky kterým projeví respekt nejen k místním tradicím, ale také kultuře a náboženství.

Bali Mania CZ & SK momentálně připravuje velký projekt v lokalitě Munduk, která se v současné době stává novou lukrativní investiční příležitostí. Tato lokalita je zajímavá nejen pro investory, kteří mají zájem si pozemek PRONAJMOUT, ale především pro ty, kteří mají zájem o KOUPI pozemku.

BALI MANIA CZ & SK připravuje nový projekt - stavbu 1 a 2 pokojové vily v oblasti Tumbak Bayuh. Tato - ještě ne příliš známá - lokalita je vynikající příležitostí vzhledem ke své dostupnosti k městu Canggu a letišti.

Momentálně je pro vstup do Indonésie nutné splnit následující požadavky: Jsou akceptovány buď 2 dávky nebo 3 dávky (Booster). Uznává se také 1x vakcína jako je Johnson & Johnson.

Před pár dny proběhl rozhovor zakladatele Bali Mania CZ & SK Filipa Mariana s přední českou PRistkou, bývalou rozhlasovou a televizní reportérkou Zlatou Biedermannovou. Rozhovor se konal na jejím YouTube kanále Zlaté hvězdy Bali, ve kterých přináší rozhovory s lidmi, kteří jsou inspirativní a plní si své pracovní a osobní sny.