VÝSTAVBA METRA NA BALI ZAČNE V LEDNU 2024

29 listopadu, 2023
0 Komentářu

Indonéská národní plánovací agentura potvrdila, že nová železniční doprava bude podzemní.

 

Náměstek pro  infrastrukturu v Národní plánovací agentuře Evran Maksum uvedl, že výstavba železniční trati může pokračovat pouze v souladu s tradičními předpisy pro správu půdy na Bali.

 

Tato legislativa nařizuje, že výstavba budov nebo infrastruktury nesmí narušit chrámy, posvátná místa nebo většinu zemědělské půdy a nesmí být vyšší než kokosové palmy.

 

Maksum vysvětlil: „Na Bali budovy nemohou být vyšší než kokosové palmy. Když chcete rozšířit silnici, je tam spousta chrámů. Tak jak to udělat? Musíte jít dolů, to je jediná cesta.“

 

Systém LTR na Bali vzniká proto, aby pomohl částečně zmírnit narůstající dopravní zácpy na ostrově. Na Bali v současné době přiletí každý den v průměru 18 000 turistů.

 

Předpokládá se, že toto číslo bude v příštím desetiletí jen stoupat. Vysoký objem turistické dopravy vytváří obrovský tlak na silniční systém ostrova, který nebyl nikdy navržen pro tak velký počet vozidel.

 

Železniční systém má spojit mezinárodní letiště I Gusti Ngurah Rai přímo s nejoblíbenějšími letovisky v jižní části ostrova.

 

Výstavba 27 km dlouhého metra započne v lednu 2024. První fáze bude zaměřena na vybudování 6,7 km tratě z mezinárodního letiště Ngurah Rai směrem do oblasti Kuty. Dále pak směrem z Kuty do Seminyaku až k propojení s Ubudem. 

 

Dále se vláda, železniční společnost KAI a výrobce vlakových souprav INKA připravují na výstavbu okruhové železnice, která povede po celém obvodu ostrova Bali.

 

Zdroj: thebalisun.com, news.futuresoutheastasia.com, bali-home-immo.com,