AKTUALIZACE ZMĚNY NAŘÍZENÍ PRO ZAHRANIČNÍ INVESTORY V INDONÉSII

15 listopadu, 2023
0 Komentářu

Tento článek shrnuje nedávné změny v indonéských nařízeních týkajících se víz a pobytových povolení pro zahraniční investory a poskytuje porovnání starých a nových pravidel z hlediska požadované hodnoty akcií společnosti PMA (Penanaman Modal Asing – zahraniční investiční společnost).

 

Aktualizace nařízení pro zahraniční investory v Indonésii

 

Indonéská vláda provedla významné změny v nařízeních pro zahraniční investory týkající se víz a pobytových povolení. Tyto změny ovlivňují povolení k omezenému pobytu (ITAS) a trvalému pobytu (ITAP) a jsou zásadní pro investory mimo „Zlaté vízum“.

 

Podle nového nařízení č. 22 z roku 2023 ministerstva práva a lidských práv nyní investoři, kteří žádají o ITAS nebo ITAP, musí prokázat větší finanční základ. Pro pozici ředitele či komisaře společnosti PMA je nyní vyžadován minimální kapitálový vklad ve výši 10 miliard IDR, což je výrazné zvýšení oproti dřívějším 1 miliardě IDR. Pro ty, kteří nezastávají tyto pozice, zůstává limit 10 miliard IDR stejný.

 

Pro trvalé pobytové povolení (ITAP) se limit pro ředitele a komisaře zvyšuje z 1 miliardy IDR na 15 miliard IDR. Tyto změny jsou zobrazeny na přiloženém obrázku, který srovnává staré a nové regulační limity.

 

Investoři, kteří již mají ITAS nebo ITAP vydané nebo jejichž žádosti byly podány před vydáním tohoto nařízení, mohou do 31. prosince 2024 pokračovat v obnovách, změnách statusu a dalších službách v souladu s nařízením ministerstva č. 29 z roku 2021. Po tomto datu budou muset splnit nové požadavky stanovené nařízením č. 22 z roku 2023.

 

Změny také ovlivňují udělování nových ITAS a převody z víz pro návštěvníky na ITAS pro účely investic mimo Zlaté vízum, které musí nyní postupovat podle nového nařízení.

 

Pro investory, kteří nesplňují nové požadavky na hodnotu akcií, je nutné provést změnu pozice v kontextu práce, aby bylo možné požadavkům vyhovět.

 

Toto jsou klíčové informace, které zahraniční investoři potřebují znát dopředu při plánování a provádění svých investic v Indonésii. Změny ukazují zvýšený důraz indonéské vlády na finanční zabezpečení a kvalitu investic, a také představují významný posun v regulaci zahraničních investic v zemi.

Pro více informací nás kontaktujte.