UŽITEČNÉ APLIKACE PRO POHODLNĚJŠÍ CESTOVÁNÍ

11 června, 2024
0 Komentářu
Kdysi se cestovatelé mířící na Bali museli po ostrově pohybovat pouze s papírovou mapou a možná s útržkem papíru s názvy několika míst, která musí navštívit.  Dnes je Bali jednou z nejlépe digitálně propojených oblastí Indonésie a díky tomu je cestování po ostrově jednodušší než kdykoli předtím.
 
Přinášíme Vám několik tipů na užitečné aplikace do Vašeho telefonu na cesty.
 
LoveBali

S novou turistickou daní zavedenou v únoru byla aplikace LoveBali nastavena tak, aby turistům zjednodušila placení poplatků a aby měli svůj poukaz s QR kódem po ruce pro kontrolu.

 

Grab

Aplikace, která vám na jednom místě zajistí taxi, jídlo s sebou, zaplacení účtů a doručení zboží. Systém Grab je zdarma ke stažení a je k dispozici v angličtině. Grab je k dispozici také v Thajsku, Indonésii, Singapuru, MalajsiI a dalších zemích.

 
GoJek

Aplikace, která také nabízí rozvoz jídla, doručování nákupů a další služby. Nejlepší je stáhnout si obě aplikace, abyste je měli připravené pro případ, že by některá z nich měla ve vaší oblasti omezený počet dostupných řidičů.

 

GoogleMaps

Trik spočívá ve stažení všech map provincie Bali, aby byly k dispozici offline. Soubor nezabere v telefonu příliš mnoho místa a zpřístupní všechny důležité informace o silnicích bez ohledu na to, zda máte k dispozici Wi-Fi nebo mobilní data, či nikoli.

 

GoogleTranslate

Překlady z indonéštiny do angličtiny a z angličtiny do indonéštiny jsou poměrně přesné, včetně slangových výrazů. Můžete buď napsat, co chcete přeložit, nebo mluvit přímo do mikrofonu pro živé překlady. Podobně jako u GoogleMaps si stáhněte soubor Bahasa Indonesia, abyste jej měli k dispozici offline.

 

Telkomsel

Telkomsel je nejlepší poskytovatel turistických SIM karet na Bali. Díky výhodným balíčkům za rozumné ceny volání, mobilních dat a SMS je pořízení turistické SIM karty chytrým krokem a stažení aplikace usnadňuje sledování spotřeby dat a případné dobíjení.

 

VPN app

Mnoho stránek je v Indonésii blokovaných, proto je dobré mít k dispozici také aplikaci VPN. Často však může VPN nastavená na server v domovské zemi pomoci zabránit odhlašování všech ostatních účtů a vyžadovat dvoufázové ověřování pro opětovné přihlášení.

 

Instagram

Mnoho malých podniků cestovního ruchu, jako jsou komunitní atrakce, rodinná ubytovací zařízení a kavárny, nemají webové stránky, ale mají obchodní účet na Instagramu, který používají jako webové stránky. Instagram je základním nástrojem pro rezervaci večeří, vyhledávání destinací a dalších.

 

ZDROJ: thebalisun.com