CHYTRÉ AUTOBUSY OD ROKU 2025 NA BALI

28 června, 2024
0 Komentářu
Bali se připravuje na integraci a spuštění nového systému inteligentních autobusů, který má výrazně zlepšit dostupnost veřejné dopravy na ostrově.
 
Nový systém má být spuštěn v roce 2025 a propojí rychlý systém elektrické autobusové dopravy s inteligentním dopravním systémem.
 
Vedoucí odboru dopravy na Bali IGW Samsi Gunarta řekl, že rychlý systém elektrobusové dopravy (eBRT) by měl začít fungovat na dvou trasách v roce 2025. Jedná se o dva koridory od severojižní trasy z oblasti Ubung – letiště Ngurah Rai přes město a pak východozápadně z oblasti Sanur do Seminyaku.
 
Nový systém má zajistit efektivnější provoz elektrobusů na celém ostrově. Vyhrazené jízdní pruhy pro autobusy budou vytvořeny tak, aby vozidla veřejné dopravy měla vyhrazený jízdní pruh, který nebudou moci využívat soukromá vozidla.
 

Podpis smlouvy o spolupráci/zahájení studie proveditelnosti projektu e-BRT se uskutečnil v budově Wiswa Sabha v sídle guvernéra Bali v říjnu 2023.

 

Tato nejnovější prohlášení potvrzují, že dochází k pokroku, a ukazují, že i přes překážky jsou vedoucí představitelé stále odhodláni najít způsob, jak zajistit, aby v roce 2025 byla pro místní obyvatele a turisty zprovozněna nová a vylepšená autobusová doprava.

 

ZDROJ: balisun.com