MODERNIZACE MEZINÁRODNÍHO LETIŠTĚ NA BALI

3 listopadu, 2023
0 Komentářu

Letiště na Bali je jedním z nejrušnějších letišť v jihovýchodní Asii. I Gusti Ngurah Rai International přivítá v průměru 18 000 turistů denně, a proto je třeba zefektivnit odbavení a předejít tak zbytečným frontám. 

 

Letiště na Bali prochází momentálně procesem instalací 90 automatických bran na terminálech. V mezinárodní příletové hale bude umístěno 60 automatických závor a dalších 30 bude instalováno v mezinárodním odletovém terminálu. 

Ředitel pro imigraci Ngurah Rai Suhendra v pondělí 30. října před novináři vysvětlil: „První fáze v roce 2023 potrvá přibližně dva měsíce.“

 

Dodal: „Omlouváme se cestujícím za jakékoli nepříjemnosti, které mohou nastat v imigrační oblasti během procesu instalace automatických bran.“

Prvních třicet bran se instaluje od tohoto týdne a práce budou dokončeny před Vánoci, zbývající by měly být na místě začátkem roku 2024.

 

Automatizovaná technologie byla nedávno představena také na letišti v Jakartě a je součástí celostátní mise Generálního ředitelství pro imigraci s cílem zvýšit úroveň služeb ve všech oblastech. Automatické brány skenují pasy cestujících a používají software pro rozpoznávání obličeje k potvrzení identity.