OSTROV BALI BUDE JEŠTĚ VÍCE ATRAKTIVNĚJŠÍ

25 října, 2023
0 Komentářu

Údaje ukazují, že Bali je na dobré cestě překonat turistické cíle stanovené na začátku roku.

Do konce prosince ostrov přivítá nejméně 4,5 milionu zahraničních turistů a další miliony domácích návštěvníků.

 

Předseda BPC Indonéské asociace hotelů a restaurací (PHRI) Badung I Gusti Ngurah Rai Suryawijaya novinářům vysvětlil: „Prodloužení délky pobytu je jednou z prací všech stran, zejména zainteresovaných v cestovním ruchu.

 

Poznamenal, že turisté si prodlouží svůj průměrný pobyt pouze tehdy, pokud se zlepší i kvalita turistického zážitku. Chce, aby se průměrný pobyt zvýšil ze tří dnů na jeden týden. 

 

Podle Suryawijayi „inovace a zvyšování atrakcí by mohly být jedním ze způsobů, jak prodloužit dobu pobytu turisty na Bali. Například první den na Nusa Penida, druhý den do Ubudu, třetí den zpět třeba výchozí bod v Kutě a další atrakce“.

 

Regencie již přidávají do své nabídky další turistické destinace. Právě tento měsíc Bangli Regency formálně převzala tři komunitní vodopádové destinace.

Turisté se mohou těšit na  vodopád Tibumana ve vesnici Susut, vodopád Tukad Cepung a vodopád Goa Raja, které jsou oba ve vesnici Tembuku.

 

V Regency Tabanan existuje naděje, že slavnému stromu Kayu Putih bude udělen formální status DTW.

To by znamenalo, že týmům, které v současnosti řídí turistickou destinaci, by byla poskytnuta finanční podpora od regentství a provinční vlády na školení průvodců, zlepšení veřejných zařízení, jako je parkoviště a koupelny, a lepší ochrana okolí. 

 

Místní politik a ex-guvernér Bali Made Mangku Pastika potvrdil, že Bali musí také zahájit přechod na čistě organický model, který pomůže zlepšit úrodnost půdy a kvalitu produkce a následně ustanovit ostrov v očích turistů jako prvotřídní destinaci. 

 

Turisté by tak měli přístup k vysoce kvalitním potravinám místní produkce. Místní farmáři by mohli prodávat své produkty za vyšší ceny na trhu nebo v přímém prodeji do sektoru pohostinství.

 

Místní komunity budou také těžit z toho, že budou mít k dispozici více organických produktů a zabrání se  poškozování základních zdrojů vody, jako je tomu v současnosti ve světoznámém jezeře Batur. 

 

ZDROJ: thebalisun.com