5LETÁ VÍZA D1 PRO VÍCE VSTUPŮ

27 prosince, 2023
0 Komentářu

Indonésie zavádí pětiletá turistická víza pro více vstupů ideální pro milovníky Bali.Tento obrovský krok přichází v rámci mise generálního ředitele imigračního úřadu Silmy Karima, jehož cílem je modernizovat indonéský imigrační systém pro občany i cizince.

 

Chce vytvořit imigrační službu světové úrovně, která bude cenově dostupná, efektivní a bude fungovat ve prospěch všech, kdo ji využívají.

 

Nové vízum D1 je součástí kategorie turistických, rodinných a tranzitních víz. Úspěšným žadatelům o vízum umožní navštívit Indonésii až na 60 dní v průběhu pěti let.

 

Informace poskytnuté ministerstvem pro přistěhovalectví neurčily, jak úzce mohou být 60denní období využita zpětně.

 

Nejedná se však o vízum určené pro cizince, kteří by v Indonésii v podstatě žili; naprostá většina držitelů víz nebude využívat 60denní období zpětně.

 

Vízum stojí 15 000 000 IDR a musí být zaplaceno online na odboru imigrace v indonéských rupiích v místě podání žádosti.

 

S tímto vízem se mohou držitelé účastnit setkání, incentiv, kongresů a výstav jako účastníci. Případně mohou držitelé provádět činnosti související s cestovním ruchem a navštěvovat přátele a rodinu v Indonésii.

 

Držitelé víz D1 nesmějí v Indonésii vykonávat výdělečnou činnost nebo podnikat, ačkoli pro digitální nomády, jejichž příjmy jsou generovány online a z činností vykonávaných online nebo mimo Indonésii, je to schůdná možnost.

 

Klíčové údaje, které je třeba si uvědomit před podáním žádosti o vízum D1 jsou, že žadatel musí podat žádost na cestovní pas, který je platný nejméně 6 měsíců, předložit doklad o životních nákladech ve výši nejméně 2 000 USD nebo ekvivalent této částky a poskytnout aktuální barevnou fotografii a další dokumenty.

 

 

ZDROJ: https://thebalisun.com/indonesia-launches-5-year-multi-entry-tourist-visa-ideal-for-bali-lovers/