NOVÉ PLÁNY LETIŠTĚ NA SEVERU BALI

3 března, 2024
0 Komentářu

32 milionů turistů

Plány na výstavbu letiště North Bali se objevují již od roku 2015, přičemž zvěsti o tomto projektu se objevily již mnohem dříve.

Projekt je v jednání již téměř deset let, ale pravděpodobný nastupující prezident má několik velkých slibů, které musí splnit.

 

Je poměrně jasné, že novým indonéským prezidentem se stane Prabowo Subianto a viceprezidentem Gibran Rakabuming Raka.

Během své předvolební návštěvy Bali Subianto slíbil, že se znovu rozjedou plány na výstavbu letiště na severním Bali.

 

Subianto během své kampaně řekl obyvatelům regentství Buleleng, že letiště na severním Bali je zásadní nejen pro cestovní ruch, ale také pro národní a provinční bezpečnost.

 

Vysvětlil: „Nesmíme být závislí na jednom zařízení. Pokud se něco stane, nelze použít jedno letiště; musí existovat záložní letiště.“

Poznamenal: „Je třeba zachovat balijskou osobitost, všechny budovy musí mít balijské rysy. Nesmí se stavět velké budovy. V to opravdu věřím.“

 

Stojí za to se na chvíli vrátit k plánům na výstavbu letiště North Bali, které by se v případě realizace současných plánů stalo druhým největším letištěm v celé Indonésii a předstihlo by mezinárodní letiště I Gusti Ngurah Rai v Denpasaru a mezinárodní letiště Soekarno-Hatta v Jakartě.

 

Subianto nicméně potvrdil, že jakýkoli vývoj na letišti North Bali bude probíhat v souladu s tradičními balijskými designovými a architektonickými hodnotami, které jsou silně zaměřeny na životní prostředí.

 

Plány a návrhy projektů pro letiště North Bali se poprvé objevily v roce 2015. Plány ukazovaly, že letiště North Bali bude mít kapacitu 32 milionů cestujících ročně a mělo by se stát druhým největším letištěm v Indonésii.

 

Letiště bude vybudováno na moři prostřednictvím rekultivace půdy a plánů, takže v místě bude jeden hlavní terminál pro cestující s dalšími třemi satelitními terminály pro cestující, dvě paralelní vzletové a přistávací dráhy, heliport a námořní přístav.

Součástí letiště North Bali by měl být také nákladní terminál a prostor pro údržbu.

 

ZDROJ: https://thebalisun.com/new-north-bali-airport-predicted-to-serve-32-million-tourists-annually/