AUTOMATICKÉ ODBAVOVACÍ BRÁNY NA LETIŠTI V DENPASARU

8 března, 2024
0 Komentářu

Automatické brány na Bali jsou oficiálně v provozu. Nově instalované automatické brány se nacházejí na mezinárodním příletovém i odletovém terminálu.

 

Turisté ze zemí ASEAN a ti, kteří využívají eVoA, budou moci letištěm projíždět rychleji.

 

Nové automatické brány se na letišti Bali pomalu a postupně instalují od konce loňského roku.

 

Nové automatické brány jsou součástí většího celostátního úsilí, ale generální ředitelství pro imigraci Silmy Karim má za cíl co nejvíce srovnat úroveň imigračních služeb a digitalizovat provoz pro občany i cizince.

Na mezinárodním letišti I Gusti Ngurah Rai na Bali se denně vystřídá v průměru 18 000 turistů, v hlavní sezóně je to až 36 000.

 

To vytváří obrovský tlak na imigrační služby na letišti. Když se tedy generální ředitel Karim loni ujal své funkce, slíbil, že zajistí, aby se indonéské imigrační služby dostaly na úroveň „zlatého standardu“ ve všech oblastech.

 

Celkem bylo instalováno devadesát automatických bran. Šedesát v příletových halách a třicet v odletových halách.

 

V současné době mohou autogates při příletu a odletu využívat pouze turisté, kteří zaškrtnou všechna správná kritéria.

 

Tedy ti, kteří využívají elektronické vízum při příjezdu, ti, kteří pocházejí ze zemí ASEAN, a pouze ti, kteří mají elektronický pas. To, zda máte elektronický pas, poznáte snadno; na formuláři je pod státním znakem malý zlatý čtvereček, který má uprostřed kolečko.

 

To znamená, že stránku s identifikačními údaji v pasu mohou přečíst automatické skenery, jaké jsou nyní nainstalovány na letišti Bali.

 

ZDROJ: https://thebalisun.com/bali-tourists-can-speed-through-airport-using-new-auto-gates/