MINISTR CESTOVNÍHO RUCHU VYZVAL LETECKÉ SPOLEČNOSTI, ABY PŘIDALY DALŠÍ LETY NA BALI

26 ledna, 2023
0 Komentářu

Indonéský ministr pro cestovní ruch a kreativní ekonomiku Sandiaga Uno během své tiskové konference sdělil médiím své plány, které se týkají oblíbené destinace Bali. S reportéry se podělil o to, jak on a jeho týmy upravují svou strategii pro rok 2023 ve světle globálních ekonomických změn. Navrhl, že s hrozbou celosvětové recese musí Indonésie zůstat na špici, aby pomohla snížit dopad na turistický sektor země.

 

Ministr Uno v čele s vysvětlením, jak tři hlavní světové ekonomické oblasti, Severní Amerika, Čína a Evropa, směřují v roce 2023 k recesi. Řekl: „Samozřejmě to bude mít dopad na výdaje lidí, zejména v odvětví cestovního ruchu. Proto jsme okamžitě provedli úpravy ve smyslu zaměření na rozvoj cestovního ruchu a kreativní ekonomiky, zejména zahraničních turistů.“

 

Ministr Uno chce zajistit, aby se rozvoj cestovního ruchu nesoustředil pouze na Bali. Identifikoval pět super prioritních oblastí pro rozvoj cestovního ruchu. Patří mezi ně například jezero Toba na Sumatře a Labuan Bajo na ostrovech Flores.

 

Ministr Uno stanovil své cíle pro turistický sektor v roce 2023 na konci prosince, přičemž cíle pro rok 2022 překonal. Kromě miliard domácích turistických hnutí chce do konce roku zaznamenat 7,4 milionu mezinárodních příjezdů do Indonésie. Ministr Uno v době oznámení řekl: „Toho lze dosáhnout, pokud se zaměříme na dvě silné stránky, a to na přírodu a kulturu. Speciálně na turisty se zvláštním zájmem o ekoturistiku, duchovní turistiku a náboženskou turistiku“.

 

Zdroj:

https://thebalisun.com/bali-tourism-minister-calls-on-airlines-to-add-more-flights/