ČLENOVÉ BALI MANIA CZ & SK SE ZÚČASTNILI TRADIČNÍ BALIJSKÉ CEREMONIE

17 srpna, 2022
0 Komentářu

Před zahájením stavby každého projektu se členové Bali Manie CZ & SK zúčastní Balijských ceremonií, díky kterým projeví respekt nejen k místním tradicím, ale také kultuře a náboženství. 

 

Stavba vily nebo jiného projektu vyžaduje 2 různé ceremonie.

 

  1. MECARU / MULANG DASAR / NGERUWAK KARANG

V závislosti od typu kněze se jako první ceremonie dělá’ mecaru’, ‘mulang dasar’ nebo ‘ngeruwak karang’. Ve všech těchto třech ceremoniích je základem požádání duší, které obývaly v minulosti daný pozemek, o povolení započít stavbu a o její bezproblémový průběh. Jako výměnu přinesou účastníci ceremonie tzv. ‘obětiny’ jako jsou balijské květy, vonné tyčinky (na energetickou očistu), ovoce, koláče a různé druhy dalších pochutin.

 

  1. MELASPAS 

Melaspas je druhá ceremonie, která je povinná předtím, než začnete bydlet v nové vile nebo používat novou kancelář či firmu. Jejím cílem je očistit prostor. Slovo se skládá ze dvou částí ‘mela’ a ‘pas’. ‘Mela’ znamená zlo a negativitu, ‘pas’ znamená očistit. Cílem je odstranit ‘bhuta kala’ – negativní elementy, aby lidé, kteří se do domu nastěhují nalezli klid a harmonii.

 

Respektování kultury je pro nás velmi důležité, protože věříme, že dobré mezilidské vztahy a prostředí jsou základem šťastného života. Na Bali fungují určité zákonitosti a my můžeme být velmi vděční, že místní kultura je natolik otevřená a přívětivá k cizincům. Ceremonie Vám také dodávají energetické propojení s místem, které se stane Vašim domovem a je symbolickým prvním krokem k Vaší pohodě. Balijci jsou vždy velmi potěšeni, když cizinci projeví respekt a zájem o jejich kulturu. Pro Bali Mania CZ & SK je vztah mezi Balijci a Čechy & Slováky velmi důležitý, a vždy doporučujeme našim klientům ctít místní kulturu, protože má svoji jedinečnost, krásu a zákonitosti, které se z mnohých míst na světě už dávno vytratily.