PREZIDENT JOKOWI A ELON MUSK SPOUŠTĚJÍ STARLINK V INDONÉSII

19 května, 2024
0 Komentářu

Prezident Joko Widodo (Jokowi) a Elon Musk, zakladatel letecké společnosti SpaceX, slavnostně otevřou širokopásmové služby satelitního souhvězdí společnosti Starlink na Bali. Slavnostní událost se uskuteční v neděli 19. května 2024 v provincii Bali, v rámci 10. Světového fóra o vodě (WWF), které se koná od 18. do 25. května.

 

Ministr pro koordinaci námořních záležitostí a investic, Luhut Binsar Pandjaitan, oznámil, že internetové služby budou spuštěny v neděli a že Elon Musk osobně přijede na Bali, aby pronesl projev během letošního WWF.

 

„Prezident spolu s Elonem Muskem spustí Starlink v naději, že usnadní komunikaci v odlehlých oblastech. Vypuštění proběhne v neděli,“ informoval Pandjaitan po technické schůzce Národní policie (Polri) v distriktu Badung na Bali.

 

Pandjaitan potvrdil, že Musk bude hostem na zahájení 10. Světového fóra o vodě. „Elon Musk bude pozván, aby promluvil na zahájení 10. Světového fóra o vodě,“ uvedl ministr.

 

Ministr dále informoval, že všechny agendy a místa konání Světového fóra o vodě byly připraveny. „Přípravy probíhaly dobře. Prezident přijede a všechny akce byly dobře připraveny. Průkopnické práce pro Mezinárodní centrum pro výzkum mangrovů v Indonésii a Spojených arabských emirátech se uskuteční v Kura-Kura na Bali (zvláštní ekonomická zóna),“ dodal Pandjaitan.

 

Ministr pro komunikaci a informatiku, Budi Arie Setiadi, dříve uvedl, že Starlink pomůže Indonésii rozšířit přístup k internetu do regionů, které místní poskytovatelé internetu nepokrývají kvůli geografickým faktorům. „Na jedné straně se snažíme zvýšit rychlost internetu. Na druhé straně se snažíme dosáhnout spravedlivé distribuce přístupu k internetu, protože je pro nás stále obtížné připojit vzdálené regiony,“ vysvětlil Setiadi.

 

Ministr zdůraznil, že Starlink získal licenci na provozování telekomunikačních služeb v zemi a potvrdil, že přítomnost Starlink neublíží místním poskytovatelům internetu.

 

ZDROJ: https://en.antaranews.com/news/313407/widodo-musk-to-launch-starlink-in-bali-on-may-19