OTEVŘENÍ BALI PRO TURISTY

4 dubna, 2022
0 Komentářu

Od 7. března Indonésie oficiálně opět umožňuje víza po příletu na Bali, ale zatím bylo vybráno pouze 42 zemí, mezi nimiž Česko zatím není. Zároveň je již úplně zrušená karanténa po příletu, je pouze povinná samoizolace na hotelu do výsledu PCR testu po příletu na Bali. Stále je tedy pro občany ČR nutné vyřídit vízum předem. Od 11. dubna by snad mělo přijít další rozvolnění – zařazení více zemí na seznam víz po příletu.

 

 

Podmínky pro vstup nyní jsou:

 

  1. PCR test před odletem starý max. 48 hod. při příletu do Indonésie.
  2. PCR test ihned po příletu do Indonésie a vyčkání na výsledek testu.
  3. Samoizolace na jakémkoliv hotelovém pokoji do výsledku PCR testu po příletu na Bali.
  4. Očkování proti Covid-19 (min. 2 dávky) staré min. 14 dní po příletu do Indonésie.
  5. Cestovní zdravotní pojištění do výše min. 25 000 USD na léčbu Covid-19.
  6. On-line turistické vízum vyřízené před odletem (pomůžeme vyřídit).
 

Ceny víz, testů a pojištění

Pro on-line turistické vízum do Indonésie je nutná pozvánka od indonéské turistické kanceláře, zpáteční letenka s příletem přímo na Bali (není možné přes Jakartu). Toto vízum si turista reálně nemůže vyřídit sám a musí využít služby agentury – cena je nyní 5 900 Kč za vízum na 60 dní s možností prodloužení o 4x 30 dní. Doba vyřízení je 14 pracovní dní.

 

 

PCR test s výsledkem do 24 hod. nyní v Indonésii stojí cca 700 tis. Rp., což odpovídá cca 1 150 Kč.

 

 

Cestovní zdravotní pojištění s garancí léčby Covid-19 min. do výše 25 000 USD stojí cca 1 700 Kč resp. 2 200 Kč na 17 dní včetně pojištění storna zájezdu do výše 30 tis. Kč resp. 60 tis. Kč.

 

 

Podmínky v Indonésii

V Indonésii aktuálně neplatí nijak přísná omezení – vše je otevřené, avšak je stále všude na veřejnosti mimo hotel nutné nosit roušky. Na pláži a v džungli pak samozřejmě tato nutnost neplatí.