NOVINKA: TURISTICKÝ PRŮVODCE

27 května, 2023
0 Komentářu

Úředníci na Bali potvrdili, že nového turistického průvodce (Good Tourist Guide) dostanou turisté vždy, když projdou imigrační kontrolou na letišti.

 

Průvodce ve formě informační kartičky dostanou všichni turisté, kteří přiletí na mezinárodní letiště v příštích několika týdnech.

 

O velmi očekávaném  turistickém průvodci hovořili přední představitelé ostrova celé týdny a přichází jako součást větší mise s cílem zajistit respekt k balijské kultuře, lidem a dědictví jako takového v rámci cestovního ruchu na ostrově.

 

Vedoucí regionální kanceláře balijského ministerstva lidských práv Anggiat Napitupulu v rozhovoru pro média vysvětlil, že informační karta poskytne turistům přijíždějícím na ostrov jasný přehled toho, co je a co není přijatelné chování během jejich pobytu. 

 

Průvodce má nastínit turistickou etiketu pro návštěvu chrámů, připomenutí zákonů o řízení v Indonésii, kulturní tabu a tipy, jak co nejlépe využít výlet na Bali, včetně účasti na tradičních ceremoniích a ochutnávání místních jídel. 

 

Zdroj: https://thebalisun.com/new-good-tourist-guide-will-be-given-to-all-visitors-on-arrival-in-bali/